دوشنبه, 23 مهر 1397
عنوان : گردشگری و بوم‌گردی ارزان‌ترین راه برای توسعه اقتصادی است
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ 
ساعت : ۸:۴۵:۲۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

استاندار آذربایجان شرقی:

 

گردشگری و بوم‌گردی ارزان‌ترین راه برای توسعه اقتصادی است
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم توسعه بوم‌گردی گفت: گردشگری ارزان‌ترین راه برای توسعه اقتصادی است.

دکتر مجید خدابخش در حاشیه بازدید از جشنواره فطیر سنتی هریس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: چنین جشنواره‌هایی که توانمندی روستاها را به نمایش می‌گذارد از چندین جهت برای ما مهم و ارزشمند است.

وی ادامه داد: در وهله اول ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی میان مردم که بیش از ۱۰ هزار خانواده را درگیر می‌کند و دومین مزیت این است که روستاها برای ما بنگاه‌های مولد هستند و هرکس که در روستا زندگی می‌کند برای ما به عنوان یک تولیدکننده اهمیت دارد.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص سومین مزیت برگزاری جشنواره‌های محلی در روستاها عنوان کرد: ما دو روستا را دیدیم که به تولید گاوصندوق و لباس مشغول بودند و اهالی روستا ادعا می‌کردند که در روستای ما حتی یک بیکار هم وجود ندارد و این واقعا ارزشمند است.

وی با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی بیان کرد: دولت از روستاها حمایت می‌کند و امسال ۴۳۲ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت روستایی به استان اختصاص یافته است.

خدابخش همچنین درخصوص اهمیت بوم‌گردی روستایی تشریح کرد: ارزان‌ترین راه برای رونق اقتصادی، گردشگری است. به وسیله بوم‌گردی هم محیط‌ زیست را حفظ می‌کنیم و هم می‌توانیم ضمن ایجاد نشاط و شادابی در جامعه فرهنگ‌مان را عرضه کنیم.

وی یادآور شد: در کشورهای خارجی به اندازه کافی هتل و ساختمان‌های مدرن وجود دارد و گردشگران خارجی بخاطر فرهنگ بومی ما به شهر و دیارمان سفر می‌کنند و ما باید بکوشیم فرهنگ بومی خود را بهتر عرضه کنیم.

 بازگشت           چاپ چاپ         
 
سایت پورتال شهرداری ایلخچی

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0