يکشنبه, 27 آبان 1397
عنوان : لزوم آموزش مهارت‌های زندگی به آحاد جامعه/ گفت‌وگو بسیاری از مشكلات جامعه را رفع می‌كند
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ 
ساعت : ۱۲:۲۰:۳۷

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

 

لزوم آموزش مهارت‌های زندگی به آحاد جامعه/ گفت‌وگو بسیاری از مشکلات جامعه را رفع می‌کند
استاندار آذربایجان شرقی ارتباط اجتماعی را یکی از نیازهای مهم بشری توصیف کرد و گفت: گفت‌وگو بسیاری از مشکلات جامعه را رفع می‌کند.

دکتر مجید خدابخش در نشست تخصصی "گفت‌وگوی ملی خانواده و بین نسلی" با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، اظهار داشت: بسیاری از مشکلات و حتی تعارض‌ها با گفت‌وگو حل می‌شود.

وی افزود: "زیبا صحبت کردن" یکی از توصیه‌های قرآن است، باید خوب صحبت کردن را از خود شروع کنیم و به بقیه نیز تعمیم دهیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از طریق گفت و گو و تربیت، خاطرنشان کرد: تربیت کردن به معنی اصلاح مباحث رفتاری است و اگر در این رابطه تمرکز کنیم نتایج بهتری می‌گیریم.

خدابخش با بیان اینکه در گفت‌وگو باید آموزش‌هایی دیده و آموزش های حقوقی هم ارایه دهیم، افزود: این امر باید از آموزش و پرورش شروع شود و تک گویی به گفت‌وگومحوری تبدیل شود و معلم محور نباشد.

وی، از رسانه‌ها و افراد تاثیرگذار جامعه خواست تا آموزش مهارت‌‌های زندگی و اصلاح الگوی رفتاری را مورد تاکید قرار دهند.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: باید مباحث ریشه‌ای و مهارت‌های زندگی به عنوان متون درسی در مدارس و دانشگاه‌ها آموزش داده شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست با بیان اینکه سهم دانشجویان دختر استان در دانشگاه‌های دولتی ۱۸ درصد و در دانشگاه‌های غیردولتی ۲۱ درصد است، گفت: در انتخابات ریاست جمهوری و شهر و روستا نیز بانوان با 49 درصد مشارکت چشمگیری داشتند.

رقیه صادق‌زاده با بیان اینکه دو تن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، از بانوان هستند، افزود: سه بخشدار زن، ۲۳ عضو شورای شهر، ۴۳ عضو شورای اسلامی روستا و ۴۳ بانوی دهیار در استان فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به رشد مشارکت بانوان استان در کلیه حوزه‌ها و به ویژه در حوزه اقتصادی، خاطرنشان کرد: نرخ مشارکت بانوان استان در حوزه اقتصادی ۱۱ درصد است و ۸۰۰ بانوی کارآفرین در استان فعالیت می کنند.

صادق زاده تعداد سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه زنان را ۱۵۰ سازمان برشمرد و گفت: از یک‌هزار و 300 زن سرپرست خانوار، ۸۰۰ نفر وام دریافت کرده و بقیه نیز در حال طی مراحل دریافت وام هستند.

در این نشست نمایندگان سازما‌ن‌های مردم‌نهاد و احزاب استان به بررسی دیدگاه‌ها و دغدغه‌های حوزه زنان پرداختند.بازگشت           چاپ چاپ         
 
سایت پورتال شهرداری ایلخچی

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0