چهارشنبه, 4 ارديبهشت 1398
عنوان : جمالی نژاد: استارت آپ ها به رفع مشكلات شهرداری ها و طراحی مبلمان شهری با رویكرد ایرانی–اسلامی ورود نمایند
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۳ 
ساعت : ۱۱:۲۷:۲۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

جمالي نژاد: استارت آپ ها به رفع مشكلات شهرداري ها و طراحي مبلمان شهري با رویکرد ایرانی–اسلامی ورود نمايند

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور گفت: انتظار داريم استارت آپ‌ها بطور جدي تر به رفع مشكلات شهرداري ها، كمك به حركت آنها در حوزه هاي جديد  خدمت به مردم و همچنين طراحي مبلمان شهري با رویکرد ایرانی–اسلامی ورود و در اين راه به ميراث معنوي كشور توجه ويژه نمايند.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري ها كشور، مهدي جمالي نژاد كه چهارشنبه 12 دي در بازديد از شانزدهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل عمومی و خدمات شهری در تهران سخن مي گفت با بيان اينكه طراحي مبلمان شهري در ايجاد روحيه نشاط و سرزندگي شهروندان تاثير زيادي دارد، اظهار كرد: انتظار داريم استارت آپ‌ها و فعالان بخش خصوصي در طراحي مبلمان شهري با رویکردهاي ایرانی–اسلامی تمركز بيشتري نمايند.

وي با بیان اینکه مبلمان شهری ما مي تواند سازگاري بيشتري با سیما و منظر اسلامی و ايراني داشته باشد، گفت: می‌توان در چهلمین‌ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه مبلمان فرايندي طراحی کنیم که متناسب با فرهنگ ایرانی– اسلامی و زيست بوم ايران باشد.

جمالي نژاد همچنين با بيان اينكه شهرداريها هم اكنون بيشتر از قبل به درآمدهاي پايدار و سرمايه گذاري نياز دارند، گفت: استارت آپ ها علاوه بر برنامه ريزي براي حل مشكلات شهر در موضوعات حمل و نقل عمومي شهري، مديريت پسماندها، توسعه فضاي سبز و كاهش آلودگي ها؛ بايد شهرداري ها را در حوزه شناسايي مزيت هاي رقابتي شهر و برنامه ريزي در خصوص جذب سرمايه گذار، ايجاد درآمد پايدار، توليد اشتغال و كارآفريني ياري نمايند.

وي در ادامه افزود: البته انتظار ما از استارت آپ ها و مراكز علمي، تحقيقاتي در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب بسيار گسترده تر است و بايد هرچه زودتر به حوزه تدوين توليد الگوهاي بومي حوزه كاري شهرداري ها و دهياريها ورود نماييم و ما در سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور از ايده هاي خلاقانه، نوآوري ها و فكرهاي جديد در اين خصوص استقبال و با صاحبان ايده ها و مراكز علمي همكاري مي كنيم.

رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با بيان اينكه اين سازمان بدليل ارتباط با 1274 شهرداري و بيش از 37 هزار دهياري جايگاه مهمي در عرصه مديريت شهري و روستايي كشور دارد، تصريح كرد: يكي از اولويتهاي ما بها دادن به ايده ها، فكر ها و پژوهش هاي جديد در حوزه هاي كاري شهرداري ها و دهياريها و حمايت از آنهاست.

جمالي نژاد همچنين ضمن قدرداني از توليدكنندگان داخلي حاضر در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل عمومی و خدمات شهری افزود: در سال حمايت از كالاي ايراني اين نمايشگاه ها مكان مناسبي براي ارتباط توليدكنندگان با مخاطبان اصلي آنها يعني شهرداري هاست تا از نقاط قوت و ضعف محصولاتشان مطلع و براي رفع كاستي ها و تقويت نقاط قوت برنامه ريزي نمايند.

جمالي نژاد همچنين از توليدكنندگان داخلي درخواست نمود كه ضمن ارتقاي كيفيت محصولات به خدمات پس از فروش هم توجه نمايند.

وي همچنين تصريح كرد: بدليل تنوع جغرافيايي كشور انتظار داريم توليدكنندگان محصولات را با توجه به اقليم مناطق و همچنين خرده فرهنگ هاي بخش هاي مختلف كشور توليد نمايند.

وي همچنين با تقدير از كيفيت برخي محصولات داخلي در حوزه خدمات شهري و مبلمان شهري گفت: اين محصولات بازار خوبي در كشورهاي همسايه دارد كه نيازمند بازاريابي و اطلاع رساني دقيق تر براي ورود به بازارهاي منطقه اي است.


نمایش تعداد بازدیدها : 24

بازگشت           چاپ چاپ         
 
سایت پورتال شهرداری ایلخچی

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0