چهارشنبه, 1 خرداد 1398
عنوان : آئین گرامیداشت روز زمین پاك در ایلخچی برگزار شد
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ 
ساعت : ۶:۳۰:۵۶

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

آئین گرامیداشت روز زمین پاک در ایلخچی برگزار شد
 
همزمان با فرا رسیدن دوم اردیبهشت ماه روز زمین پاک، با حضور مسئولان شهرداری و نیروهای زحمت کش واحد تنظیف خدمات شهری شهرداری ایلخچی، آئین گرامیداشت این روز در قالب اقدام نمادین جهت پاکسازی طبیعت در ایلخچی برگزار شد.
نیروهای خدمات شهری به عنوان پاکبانان و دوستداران طبیعت در ایلخچی با حضور در مجاورت قسمت شمالی پل راه آهن جاده زین الحاجیلو تا قسمت انتهایی خیابان 17 شهریور، اقدام به جمع آوری و پاکسازی زمین از زباله کردند.
با تاکید بر اینکه این طرح با هدف زیباسازی محیط زیست و کاهش پیامدهای منفی رهاسازی زباله در طبیعت صورت پذیرفت، فرصتی برای یادآوری احترام مردم به زمین به عنوان مادر هستی و تقویت فرهنگ سازی در بین مردم برای تمیز نگه داشتن محیط زیست است.
تجزیه مواد پلاستیکی صدها سال زمان می برد که برای بهداشت مردم، سلامت زمین و محیط زیست تهدیدی بزرگ به شمار می‌رود و علاوه بر آن موجب آلودگی منابع آبی زیرزمینی می‌شود.
شهرداری ایلخچی فرهنگ سازی در خصوص طرح کاهش زباله در مبدا را در دستور کار قرار داده و در ایلخچی به عنوان یکی از شهرهای پیشگام در این حوزه از سال‌های گذشته موفقیت‌های خوبی نیز حاصل شده است.
بخش مهمی از درآمد شهری برای جمع آوری زباله اختصاص می یابد و امیدواریم با فرهنگ سازی، در آینده نزدیک به نتیجه مطلوب دست یابیم.
روز جهانی زمین پاک هر ساله در 22 آوریل مصادف با دوم اردیبهشت در تمام دنیا برگزار می شود و به همه مردم یادآوری می کند که نباید سیاره خود «زمین» را فراموش کنند . در ایران هم زمان با دیگر کشورهای جهان هفته زمین پاک از روز دوم اردیبهشت به مدت یک هفته در سراسر کشور برپا می‌شود و نخستین روز این هفته (دوم اردیبهشت ماه) به نام روز زمین پاک نامگذاری شده است.
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایلخچی

نمایش تعداد بازدیدها : 34

بازگشت           چاپ چاپ         
 
سایت پورتال شهرداری ایلخچی

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0