چهارشنبه, 1 خرداد 1398
    /  2
عنوان : برگزاری آیین گرامیداشت روز زمین پاك با حضور مسؤلین شهری درایلخچی
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۲/۰۷ 
ساعت : ۱۱:۲۶:۱۵

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

برگزاری آیین گرامیداشت روز زمین پاک با حضور مسؤلین شهری درایلخچی

 باحضور بخشدار و شهردار محترم ایلخچی،رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، جمعی از پرسنل شهرداری و شهروندان ایلخچی، دانش آموزان و مدیران آموزش و پرورش و پرسنل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسکو، آیین روز زمین پاک به همت شهرداری ایلخچی در  انتهای خیابان معلم برگزار گردید.

مهندس شقاقی شهردار ایلخچی در این مراسم گفتند: خداوند، زمین را برای انسان ها ، پاک آفرید تا ما بتوانیم از این مواهب خدادادی و طبیعی بهترین بهره را ببریم.

ایشان تأکید کردند: در احکام دین مبین اسلام، خاک جزء مطهرات و پاک کننده هاست و زمین پاک باید آرزوی همه ما باشد و در این راستا باید فرهنگ سازی نموده و نسل های آینده را برای داشتن زمینی پاک آموزش داده و از آن حراست نماییم.

مهندس شقاقی همچنین از دانش آموزان خواستند به عنوان مبلغان حفظ محیط زیست خطرات ناشی از دفع تولید بیش از حد زباله را به خانواده های خود یاد آوری کرده و خود نیز در پاکی محیط زیست تلاش کنند.

شهردار ایلخچی افزودند: شهرداری ایلخچی فرهنگ سازی در خصوص طرح کاهش زباله در مبدا را در دستور کار قرار داده و در ایلخچی به عنوان یکی از شهرهای پیشگام در این حوزه از سال‌های گذشته موفقیت‌های خوبی نیز حاصل شده است وبا توجه به اینکه بخش مهمی از درآمد شهری برای جمع آوری زباله اختصاص می یابد ، امیدواریم با فرهنگ سازی، در آینده نزدیک به نتیجه مطلوب دست یابیم.

بخشدار ایلخچی نیز به اهداف برگزاری این مراسمات اشاره کرد و گفت: امیداوریم با توجه به گسترش روز افزون خسارت های جبران ناپذیری که به محیط زیست توسط انسان ها وارد می شود، با برگزاری این قبیل برنامه ها و دانش افزایی مردم، دیگر شاهد این خسارت ها نباشیم. و مردم بیش از بیش در حفظ شادابی  محیط زیست خود کوشا باشند.
در پایان یادآوری می گردد، همه ما باید در کاهش تولید زباله تلاش کنیم و حفظ محیط زیست را در سرلوحه کار خود قرار داده تا محیطی عاری از زباله داشته باشیم.

گفتنی است در مراسم روز زمین پاک ،شرکت کنندگان در یک حرکت نمادین زباله های مسیر دره گاوداری  را جمع آوری نمودند.

لازم بذکر است که قبلا" نیز طی مراسمی، نیروهای خدمات شهری به عنوان پاکبانان و دوستداران طبیعت در ایلخچی با حضور در مجاورت قسمت شمالی پل راه آهن جاده زین الحاجیلو تا قسمت انتهایی خیابان 17 شهریور، اقدام به جمع آوری و پاکسازی زمین از زباله کرده بودند.

هدف از اجرای این طرح فرهنگ‌سازی به منظور رعایت مسائل زیست محیطی و دعوت همگانی از مردم برای جلوگیری از ریختن زباله در حریم راه‌ها، جاده‌ها، سطح شهر و مناطق حفاظت شده و گردشگری است؛ تا باشد که بعد از این محیط را با ریختن زباله آلوده نسازیم.

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایلخچی

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 20

بازگشت           چاپ چاپ         
 
سایت پورتال شهرداری ایلخچی

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0