شنبه, 23 آذر 1398
عنوان : مشاركت در طرح اكرام ایتام و محسنین كمیته امداد امام خمینی(ره)
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ 
ساعت : ۹:۲:۵۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مشارکت در طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد امام خمینی(ره)

کمیته امداد امام خمینی (ره) با هدف رسیدگی بیشتر به نیازهای مادی و معنوی فرزندان خانواده های تحت حمایت این نهاد، طرح اکرام ایتام و محسنین را با موضوع "هر کارمند، حامی یک فرزند معنوی" اجرا می نماید. در صورت تمایل شهروندان عزیز به مشارکت در این طرح و توانایی مالی، می توانند به کمیته امداد امام خمینی(ره) شهر ایلخچی مراجعه فرمایند.

طرح "اکرام ایـتام" از نیمه دوم سال ۷۸ با هدف حمایت از کودکان یتیم و تامین نیازمندی‌های آنان در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، درمان و.... آغاز شد. در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص و ... اقدام می‌نمایند. 

افراد حقیقی یا حقوقی که در این طرح «حامی» نامیده می‌شوند با مراجعه به کمیته امداد امام(ره) یا درگاه‌های الکترونیک و تکمیل فرم اعلام همکاری، آمادگی خود را جهت تحت حمایت گرفتن یک یا چند کودک یتیم اعلام می‌کنند. 

وجوه واریزی توسط حامیان فقط برای ایتام انتخاب شده از سوی آنان و با توجه به نیت حامیان هزینه شده و چنانچه علاوه بر مبلغ تعهد شده ماهیانه، حامیان گرامی مبالغ بیشتری به حساب کمیته امداد امام(ره) یا ایتام واریز نمایند، با لحاظ کردن نیت و خواسته حامیان هزینه خواهد شد.

از جمله مزایای این طرح، انتخاب چهره به چهره کودکان نیازمند توسط خیران و حامیان و واریز مستقیم کمک‌های نقدی خیران به حساب آنان است. همچنین حمایت‌ها و کمک‌های حامیان مبتنی بر نیازهای مددجو از جمله معیشت، تحصیلی، درمانی تعریف می‌شود. درحال‌حاضر حدود یک میلیون حامی از سراسر کشور سرپرستی کودکان یتیم تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) را برعهده گرفته و سایه مهربانی خود را بر سر آنان گسترانیده‌اند.

روابط عمومی شهرداری ایلخچی

نمایش تعداد بازدیدها : 18

بازگشت           چاپ چاپ         
 
سایت پورتال شهرداری ایلخچی

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0