طرح تعمیر و بازسازی سطل‌های زباله سطح شهر شهر ایلخچی

#آسایش_و_رفاه_شهروندان_عزیز_هدف_مجموعه_شهرداری_ایلخچی_می باشد

 

#با_هدف_ارتقای_سطح_محیط_زیست_شهری_و_پاکیزگی_معابر_شهری_و_تسهیل_در_روند_جمع_آوری_پسماند_صورت_می گیرد

در راستای حفظ نظافت عمومی کوچه و معابر شهر ایلخچی و سهولت در امر خدمت رسانی به شهروندان محترم ، شهرداری ایلخچی  اقدام به تعمیر و نظافت سطل های پسماند شهری نموده است . از این رو اقداماتی در جهت رفع نواقص جزئی و کلی سطل ها بعمل آمده و با شستشوی کلیه سطل ها ، عملیات بهینه سازی سطل های پسماند شهری انجام خواهد پذیرفت .

بهسازی و مناسب سازی تجهیزات جمع آوری پسماندهای شهری در جهت رفاه حال  همشهریان عزیز و و ارتقای سطح بهداشتی محیط زیست شهری یکی از اقدمات ضروری در حوزه پسماند شهری می باشد، امری که شهرداری ایلخچی با توجه ویژه  آنرا پیگیری می کند

باکس های زباله ، به دلیل اتمام عمر مفید و  و شیرابه حاصل از پسماندهای تر، به مرور زمان نیاز به بازسازی پیدا می کند که در این راستا عملیات باز سازی باکس های زباله سطح شهر هرسال  به صورت مدون توسط شهرداری ایلخچی صورت می گیرد.

 گفتنی است که تاکنون اکثر باکس های زباله موجود در نقاط مختلف شهر،  بازسازی و نصب مجدد شده است و این روند تا بهسازی و مناسب سازی تمامی باکس ها و محل های جمع آوری پسماند تداوم خواهد داشت.

مشارکت شهروندان در خصوص ساماندهی وضعیت بهداشت شهری

«نظافت و پاکیزگی نشانه ایمان است.» این حدیث و ده‌ها روایتی که در اسلام درباره اهمیت پاکیزگی عنوان شده است نشان می‌دهد که بهداشت و پاکیزگی در فرهنگ اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، وقتی نوبت به شهر و شهروندان می رسد ایم وظیفه بر دوش تک تک ما می افتد چرا که  مدیریت پسماند با مشارکت شهروندان مسلما موفقیت‌آمیز‌تر خواهد بود و هزینه کمتری برای جمع‌آوری و پردازش زباله و پسماند پرداخته خواهد شد.

شهروندان نقش تعیین‌کننده‌ای در مدیریت پسماند دارند و اگر زباله‌هایشان را در خانه تفکیک کنند و در زمان  در محل جمع آوری زباله ها قرار دهند،  می‌توانند بهترین مشارکت را در مدیریت جمع‌آوری زباله و پسماند داشته باشند.

با انجام چهار اقدام ساده می‌توان موثرترین مشارکت را در امر مدیریت پسمان داشته باشیم از جمله اینکه تلاش کنیم زباله کمتری تولید کنیم و به اندازه کافی خریداری و مصرف نماییم تا زباله زیاد تولید نشود.»

از شهروندان عزیز تقاضا داریم تا در نظافت و پاکیزگی شهر خود بکوشند و همانگونه که به نظافت منزل و محیط کار خود اهمیت می دهند، به تمیزی شهر نیز توجه داشته باشند.

🇮🇷روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایلخچی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تمدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.