دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرامی باد

دوم اردیبهشت ماه هر سال یادآور ۲ رویداد مهم در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی است. در دوم اردیبهشت ۱۳۵۸در حالی که هنوزمدت کوتاهی از پیروزی شکوهمند انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران سپری نشده بود، با تدبیر حکیمانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکل گرفت.
سپاه پاسداران نهادی انقلابی است که به همت جوانان انقلابی و جمعی از افسران مومن کشور و با هدف حراست از انقلاب نوپا و مقابله با توطئه های بدخواهان و دسیسه های دشمنان شکل گرفت و از آن پس، هر جا که ضدانقلاب و استکبار جهانی قصد ضربه زدن به انقلاب اسلامی و دست اندازی به کیان و مرزهای کشور را داشتند، برای عمل به تکلیف انقلابی خود حضور یافت و در دفاع از آرمان های انقلاب و حراست از مرزهای جغرافیایی کشور مجاهدت کرد .
اما دوم اردیبهشت ۱۳۵۹ هم یادآور خروش دانشجویان مسلمان و انقلابی برای پالایش مراکز علمی و دانشگاهی کشور از ضد انقلاب است. انقلاب فرهنگی در حالی با هدف حراست از مرزهای فکری و عقیدتی کشور و نظام انقلابی رخ داد که دانشگاه ها به مراکز تجمع و توطئه ریزی گروهک های معاند و الحادی تبدیل شده بود و عوامل وابسته به بیگانگان در دانشگاه از هر فرصتی برای تشکیک در اهداف، آرمان ها و ساختار نظام نوپای اسلامی بهره می گرفتند.
بدون تردید تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) با صیانت از فرهنگ اصیل اسلامی –ایرانی در راستای سیاستگذاری و پاسداشت ارزشهای ناب این مرز و بوم همت گماشته و کلیدی برای تضمین استقلال فرهنگی و جلوگیری از استیلای فرهنگی دشمنان است.
ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر ، سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به غیور مردان سپاه و بویژه فرماندهان،پرسنل و سربازان سپاه شهر ایلخچی و سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی را به عموم شهروندان عزیز  تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایلخچی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تمدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.