طرح پلاک کوبی هوشمند درختان سطح شهر ایلخچی

عملیات پلاک کوبی هوشمند درختان سطح شهر ایلخچی در حال اجرا می باشد. دراین طرح درختان با استفاده از پلاک های هوشمند که دار ی کد قابل اسکن جهت دسترس یبه اطلاعات درختان می باشد پلاک کوبی می گردد.

مهندس مولایی شهردار ایلخچی در خصوص اهمیت  طرح پلاک کوبی درختان سطح شهر ایلخچی عنوان کردند: با افزایش آمار جمعیت و افزایش ساخت و سازها آلودگی هوا ، کاهش بارندگی، پایین رفتن سطح آب‎های زیر زمینی و افزایش آلودگی هوا، اهمیت و ارزش درختان افزایش می یابد.

ایشان افزودند: طرح پلاک کوبی درختان سطح شهرد راستای اجرای ماده ۲ قانون حفظ و گسترش فضای سبز و به منظور شناسنامه دار کردن درختان و ثبت اطلاعات هر درخت شامل گونه ، سن تقریبی، ارتفاع و اطلاعات درختان توسط شهرداری ایلخچی اجرا می شود

شهردار ایلخچی اذغان داشتند: در فاز اول  طرح ۳۵۰۰  اصله از درختان سطح شهر در قالب ۴ منطقه شهری به تر تیب  در کدهای ۲،۳،۶ و ۹ با هزینه ای بالغ بر ۵۰ میلیئن تومان اجرایی می شود.

وی توضیح داد: طرح شناسنامه دار کردن و پلاک کوبی هوشمند درختان به منظور ایجاد بانک اطلاعاتی در راستای دسترسی آسان تر به اطلاعات مربوط به درختان در جهت حفظ، حراست و نگهداری از آنها می باشد.

مهندس مولایی، هدف دیگر از اجرای طرح پلاک کوبی درختان را ساماندهی، حفاظت و جلوگیری از قطع بی رویه درختان ، توسعه فضای سبز ، افزایش سرسبزی و زیبایی شهر عنوان کرده و از شهروندان درخواست نمود که با مشارکت خود در حفظ و نگهداری درختان سطح شهر بیش از پیش کوشا بوده و هرگونه تخلفی را نیز در خصوص قطع درختان و یا آسیب به فضاهای سبز شهری را با تلفن ۱۳۷ به اطلاع مسئولین مربوطه برسانند.

روابط عمومی شهرداری ایلخچی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تمدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.