طرح گسترده مبارزه با شیوع ویروس کرونا در ایلخچی/همه با هم علیه کرونا

 

عملیات ضدعفونی معابر و محلات سطح شهر ایلخچی روز جمعه با بکارگیری ۱۰ دستگاه از ماشین آلات مجهز به مخازن ۲۰۰۰ لیتری، توسط نیروهای شهرداری ایلخچی انجام شد.

از زمان اعلام وجود ویروس کرونا در کشور و پس از تشکیل فوری کمیته پیشگیری شهرستان، شهرداری ایلخچی همه ظرفیت های موجود خود را برای ارائه اقدامات پیشگیرانه در سطح شهر به کار گرفت.

از ابتدای طرح تاکنون کلیه  مناطق مسکونی، محلات،ادارات و مراکز خدماتی ومعابر در طی شش مرحله عملیات با استفاده از مواد بهداشتی ضدعفونی شده اند.

همچنین میکرب زدایی مجموعه های بازی کودکان در پارک های سطح شهر به صورت مستمر در حال انجام است تا در صورت استفاده، کودکان متبلا به ویروس نشوند.

ایستگاه های انتظار ، نیمکت ها و مبلمان شهری و فضای اداری شهرداری و سایر ادارات خدمات رسان نیز از ابتدای طرح به صورت مستمر ضدعفونی شده اند و این اقدامات در طول ایام هفته به صورت مرتب ادامه خواهد یافت.

همچنین عملیات ضد عفونی مجتمع ها و مناطق مسکونی شهر از جمله مجتمع های مسکونی گلستان،مسکن مهر، مجتمع مسکونی شهرداری  ،مجتمع مسکونی میلاد و سایر مجتمع ها و مناطق مسکونی و خدماتی سطح شهر، خیابان امام(ره)،بانکها، ادارات خدمات رسان، خودپردازها،پارکها و وسایل ورزشی و وسایل بازی کوکان و کلیه محلات سطح شهر روز جمعه طی عملیاتی که از ساعت ۶/۳۰ صورت گرفت انجام شد.

تلاش های بسیاری برای ضدعفونی و شستشو در مراکز مختلف با نظارت مرکز بهداشت در حال انجام است اما بیشترین تاثیر جلوگیری از شیوع این ویروس رعایت فرهنگ شهروندی مناسب و  تردد نکردن غیرضروری شهروندان در مواجهه با آن است.

 این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

حفظ روحیه شهروندان و ارائه روش های آموزشی برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا نیز در دستور کار شهرداری ایلخچی قرار دارد و از روزهای گذشته ، مطالب مختلف در وب سایت شهرداری و فضای مجازی منتشر شده است.

علاوه بر آن نکات آموزشی و بهداشتی بر روی جایگاه های تبلیغاتی سطح شهر و در معابر و اماکن مختلف نصب شده تا شهروندان عزیز به صورت فراگیر در جریان چگونگی مبارزه با ویروس کرونا قرار گیرند.

روابط عمومی شهرداری ایلخچی

 

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تمدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.