#سلامتی_و_رفاه_شهروندان_اولویت_کاری_شهرداری_ایلخچی

💢طرح ساماندهی فاضلاب ایلخچی به‌عنوان یکی از بزرگترین طرحهای محیط زیستی با هدف ساماندهی و بهسازی شیوه دفع فاضلاب خانگی در ایلخچی، اجرایی می شود.
💠 با اجرای این طرح، فاضلاب تولیدشده در منازل مسکونی و مراکز تجاری که منابع محدود آب‌های زیر زمینی را به عنوان ارزشمندترین منابع ذخیره آب به منابعی آلوده و پرخطر تبدیل می‌کنند، به سادگی ساماندهی شده و شهروندان را از ابتلا به انواع بیماری‌ها و تهدید‌های پرخطر مربوط به آلاینده‌های محیط زیستی مصون خواهد داشت.
🌖فاضلاب، آب مصرف شده یا پساب در جنبه‌های گوناگون زندگی انسان است که در اثر این مصارف، ترکیب اصلی و مهم طبیعی خود را از دست داده است و نه تنها قابل استفاده در مصارف مختلف نمی‌باشد بلکه با دقت به میزان آلاینده‌های موجود در آن و نوع آن‌ها خود می‌تواند خطری بر سلامت و فعالیت‌های مختلف انسانی می‌باشد.
❇️ در شهر ایلخچی نیز همانند سایر شهرها، افزایش جمعیت و در نتیجه بالا رفتن مقدار مصرف آب به تولید بیشتر فاضلاب‌ها منجر شده که خود باعث ایجاد مشکلاتی بهداشتی و آلودگی محیط زیست، می‌شود، از جمله مشکلات زیست محیطی موجود که ناشی از مشکل دفع بهداشتی فاضلاب می باشد میتوان به مشکل دفع بهداشتی فاضلاب تعدادی از مجتمع مسکونی اشاره کرد که انتظار میرود با اجرای پروژه ساماندهی فاضلاب شهری در ایلخچی دیگر شاهد مشکلاتی از این نوع نباشیم.
🔰شهرداری ایلخچی در جهت رفاه حال شهروندان گرامی و بهبود شرایط بهداشتی، بعد از طی مراحل کارشناسی و توافقات بعمل آمده با اداره آب و فاظلاب، با واگذاری محل احداث پروژه تصفیه خانه و مشارکت در اجرای طرح، گامی بلند در جهت ارتقای شاخص های بهداشت شهری و اجرای یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین پروژه های زیست محیطی برداشته و با جدیت تمام پیگیر بهبود شیوه های دفع بهداشتی فاضلاب شهری می باشد.
در این توافقات مقرر گردید ۲۵ درصد حجم پساب حاصل از تصفیه فاضلاب شهری جهت مصارف غیر بهداشتی از جمله آبیاری فضای سبز شهری در اختیار شهرداری ایلخچی قرار گیرد.
🔶تکنولوژی استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب با کیفیت بالا به عنوان یک منبع آب قابل اعتماد، توجه زیادی را به خود جلب کرده است به طوری که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ابداع روش‌های تصفیه پیشرفته فاضلاب، می‌توان بخش عمده‌ای از فاضلاب‌های صنعتی و نیز فاضلاب‌های بهداشتی را مورد تصفیه قرار داده و پساب تصفیه شده را به سیکل استفاده مجدد بازگرداند. با توجه به محدودیت دسترسی به منابع آبی، استفاده از فاضلاب تصفیه شده در مصارف گوناگون می‌تواند گزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه جهت تامین آب مورد نیاز صنایع مختلف باشد که در عین حال منجر به حفظ منابع آبی موجود و جلوگیری از اتلاف آب و آلودگی محیط زیست نیز می‌شود.
🌕احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری در ایلخچی، نه تنها بهبود شرایط بهداشتی را به دنبال خواهد داشت بلکه از آلودگی اراضی کشاورزی و وارد آمدن خسارت به محصولات زراعی و باغی نیز ممانعت میکند.

🇮🇷روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایلخچی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تمدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.