نکات آموزشی پیشگیری از بیماری کرونا ویروس برای ورود و خروج از منزل

بدون تردید هیچ درمانی بهتر از پیشگیری نمیباشد، پیشگیری و جدی گرفتن بهترین داروی موثر برای درمان تمامی بیماری هاست و توکل بهترین شفا دهنده استرس ها و فشارات روانی ناشی از الام و دردها می باشد و این برای بیماری کرونا هم صدق می کند، رعایت کامل بهداشت شخصی و توکل بر پروردگاری که نگهدارنده و شفا دهنده ی بندگان خود می باشد، کرونا بیماری که در شرایط کنونی زندگی عادی را تحت تاثیر قرار داده است نیز هر چند خطر ساز باشد می تواند با اقدامات پیشگیرانه و رعایت بهداشت فردی و توکل بر خداوند یگانه مغلوب گردد. بالاخره دیر یا زود داروی کرونا کشف خواهد شد امانباید منتظر  آن باشیم چرا که این بیماری در  شرایط فعلی یک راه چاره دارد و آن خود مراقبتی و عمل به توصیه های کارشناسان امر  و ماندن در خانه می باشد،شاید عده ای از ما بهر دلیلی در این روزهای کرونایی مجبور به خروج از منزل باشیم  و یا برخی از صنوفی که فعالیت آنها مجاز شناخته شده است باید فعالیت داشته باشند، راه چاره چیست؟حفظ بهداشت فردی در شرایط کنونی  تنها و تنها راه درمان کرونا ویروس است.

در زیر به چندین نکته آموزشی اشاره میشود، امید است در سایه لطف و عنایت الهی و صبوری و همراهی شهروندان عزیز هرچه زودتر بر این ویروس منحوس غلبه نماییم. عزیزان مطمئن باشید شهرداری دراین راه کنار و همراه شهروندان عزیز بوده و از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

اقدامات زیر در هنگام بازگشت به خانه بسیار بسیار حیاتی می باشد و باید گام به گام و با دقت رعایت شود :

۱ .بعد از ورود به خانه بدون دست زدن به هیچ چیز و بدون برخورد یا نشستن در جایی، مستقیما به دستشویی رفته و دست خود را به طور کامل بشویید.( در دستشویی را از قبل باز بگذارید، در صورت باز نبودن در، با دستمال کاغذی درب را بازکنید و سریعا دستمال را به سطل آشغال در بسته بیندازید و بعد از پایان کار، دستگیره دستشویی را ضدعفونی کنید).
۲ .تلفن همراه خود، دسته کلید، سوییچ اتومبیل ، کیف پول و دیگر وسایل همراه خود را ابتدا با دستمال مرطوب آغشته به الکل ۷۰ درصد به طور کامل ضدعفونی کرده و روی دستمال کاغذی خشک دیگری بگذارید.(در صورت استفاده از قاب محافظ، قاب محافظ را خارج کرده و هردوی گوشی و قاب محافظ را به طور کامل ضدعفونی کنید).
۳ .لباسهای بیرون خود را دربیاورید و در مکانی به دور از لباسهای منزل و دیگر وسایل خانه آویزان کنید.
۴ .مجدد به دستشویی رفته و دست خود را به طور کامل بشویید.
۵ .در این مرحله میتوانید لباس منزل خود را بپوشید.
اکنون محیط خانه شما امن میباشد و به شرط دست نزدن به صورتتان، میتوانید از گوشی همراه خود استفاده کنید.
۶.دست خود را قبل، در حین و بعد از تهیه غذا، قبل از خوردن غذا و بعد از استفاده از توالت بشویید.فراموش نکنید تحت هیچ شرایطی و در هیچ ساعت روز و در هیچ مکانی به صورت خود(چشم، بینی و دهان) دست نزنید.
۷.تمام سطوح پرتماس خانه و محل کار را هرروز با اسپری تمیزکننده بشویید.(از جمله: پیشخوان، رومیزی،میز کار، وسایل حمام و توالت، تلفنها، کیبورد، تبلت و میز کنار تخت، دستگیره های درها)

هنگام خروج از منزل
۱ .موارد ذیل را هنگام خروج از منزل کنترل کنید.
. آیا الزاما بایستی از خانه خارج شوم؟
. آیا محلول الکلی ۷۰ درصد با خودم برداشته ام؟
. آیا با خودم دستکش به همراه دارم؟
. آیا ماسک در صورت ضرورت به همراه دارم؟
۲ .در صورت داشتن نشانه های تب و سرفه ازخانه خارج نشوید.
۳ .در صورت داشتن نشانه های تب و سرفه و ضرورت خروج از خانه حتما ماسک بزنید
۴ .چندین عدد دستمال کاغذی تمیز و تا شده داشته باشید.

 حاجی باپیری- روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهرایلخچی

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تمدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.