خیز بلند شهرداری ایلخچی در دفن بهداشتی پسماندهای شهری

#سلامتی_شهروندان_اولویت_کاری_شهرداری #ایلخچی

 

شهرداری ایلخچی در چند سال اخیر بروری ساماندهی محل دفن پسماندهای شهری و بروز کردن سیستم دفن تمرکز ویژه ای داشته است

طبق قانون مدیریت پسماند، شهرداری‌ها به عنوان سازمان مدیریت‌کننده پسماندهای خانگی در محدوده شهر معرفی شده‌اند، البته این ارگان به تنهایی نمی‌تواند در مدیریت پسماندهای خانگی قدم بردارد و قطعا فرهنگ‌سازی و تلاش شهروندان نیز در این مسیر بسیار نقش مهمی دارد که باید با تغییر الگوی مصرف، آموزش و … به کمک شهرداری بروند.

در این راستا با افزایش حجم پسماندهای تولیدی و همراه با آن شیوع ویروس کرونا، ساماندهی و بهسازی زباله گاه موجود در دستور کار شهرداری ایلخچی قرار گرفت.

در این میان چندین آیتم مختلف توسط شهرداری در جهت ساماندهی محل دفن پسماندهای شهری در اولویت قرار گرفت.

از جمله آنها جداسازی محل دفن پسماندهای بیماران کرونایی و جمع آوری این پسماندها مطابق با توصیه های کارشناسان بهداشتی بود که گامی بلند در راستای ارتقای شاخص های سلامت در جامعه می باشد.

مورد بعدی که اهمیت خاصی دارد، بهسازی محل دفن فعلی و بهبود شیوه های دفن بهداشتی پسماندهای خانگی می باشد. ماشین آلات سنگین شهرداری اعم از لودر، بیل مکانیکی و کمپرسی به صورت مستمر و منظم عملیات دفن را انجام می دهند، در راستای بهبود محیط زباله گاه محوطه فنس کشی شده  تا از آلودگی محیطی و هجوم سگهای ولگرد به محل جلوگیری به عمل آید.

آسایش رفاه و سلامتی شهروندان از اولویت های کاری شهرداری ایلخچی بوده و در این راستا شهرداری تمام توان خود را بکار خواهد گرفت تا موجبات رضایت مندی همشهریان عزیز را فراهم آورد.

 

 حاجی باپیری- روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایلخچی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تمدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.