#ارتقای_امنیت_معابر_شهری_و_جلوگیری_از_انتشار_آفات_فضای_سبز_شهری
✅به منظور ، آراستگی سیما و منظر شهری و #رفع_خطر درختان خشک، حذف درختان خشک، آفت زده و خطر ساز سطح شهر توسط اکیپ خدمات شهری شهرداری ایلخچی صورت گرفت.
🔸این عملیات با رعایت کامل موارد ایمنی و به منظور حذف شاخه های مزاحم ، خشک، شکسته شده و آفت زده، جهت حفظ و تامین سلامت درخت و پیشگیری از وقوع خطر انجام می شود.


✍️یکی از آفاتی که این روزها آثار آن را به وضوح بروی تنه درختان فضای سبز شهری می توان مشاهده کرد، آفتی به نام کرم خراط ( با نام علمی : Zeuzera pyrina L)می باشد. کرم خراط آفتی است درجه یک و بشدت خسارت زا که روی درختان مثمر و غیر مثمر خسارت وارد کرده و در مدت زمان کوتاهی باعث خشکی و مرگ درختان میزبان می شود، آفتی که این روزها مهمان ناخوانده درختان فضای سبز شهرمان شده و خوشبختانه با اقدامات اصولی واحد فضای سبز شهرداری ایلخچی، به صورت چشمگیری از سرعت انتشار و میزان خسارت زایی آن کاسته شده است.
کرم خراط اگر به موقع و قبل از رسیدن از شاخه ها به تنه مهار گردد، از مرگ درخت و انشار ان به درختان مجاور جلوگیری می شود.
✅در این راستا شهرداری ایلخچی با حذف سرشاخه های خشک وبیمار و آفت زده درختان سطح شهر علاوه بر رفع خطر درختان آفت زده، با حذف به موقع سر شاخه ها ی درختان آلوده ، از وارد آوردن خسارت بیشتر به فضای سبز شهری جلوگیر ی و علاوه بر آن باعث بهبود منظر فضای سبز، مخصوصا”در مسیر پر تردد خیابان امام(ره) شده است.
#ایلخچی_شهر_زیبایی_ها
🇮🇷روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایلخچی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تمدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.